پنجمين داستان؛ نمايشگاه رضا ميلانى در گالرى سيحون۱۳۹۴/۰۸/۰۴

پنجمین نمایشگاه انفرادی رضا میلانى با عنوان پنجمین داستان از روز پنج‌شنبه ٧ آبان ماه در گالرى سیحون افتتاح می‌شود. این نمایشگاه شامل ٩ عکس است که با ابعاد ١٠٠ در ١٥٠ سانتی‌متر ارائه‌ شده‌اند.

رضا میلانى در مقدمه‌ای براى نمایشگاه خود آورده است:

«از نگاه من عکس خود رسانه‌ای کامل است که به‌تنهایی بازگوکننده قصه و داستانى منحصربه‌فرد است، اما کلمات هم می‌توانند خود خالق تصویر و عکس باشند، این مجموعه خاطرات درختی را بازگو می‌کند که در اطراف یک روستا و بین چند زمین کشاورزی زندگى می‌کند. درختی که محصولش تنها سایه است برای رهگذرانى که از آفتاب سوزان و گرما دقایقی را با او می‌گذرانند. این مجموعه عکس روایتى است از خواب و رویای آن درخت.»

 

 

 

همزمان با این نمایشگاه از نسخه الکترونیک کتاب «پنجمین داستان» که شامل منتخبی از ده سال تلاش این هنرمند درزمینه‌ی عکاسی و داستان‌نویسی است رونمایی می‌شود. این کتاب شامل ٨ مجموعه عکس و یک مجموعه داستان کوتاه است. این کتاب به زبان انگلیسی و توسط آزاده فریدونپور ترجمه شده است. کاربران می‌توانند نسخه الکترونیک این کتاب را از این لینک دریافت کنند.

 

 

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «پاییز درخت‌های اناری که پشت رودخانه بودند وقت ثمرشان بود، انارها را داخل کارتن‌های چوبی می‌چیدند و از جاده کنار رودخانه می‌بردند، تمام پاییز این منظره را می‌دید و مدام به بی‌ثمری خودش فکر می‌کرد.»

 

رضا میلانى تاکنون پنج نمایشگاه انفرادی داشته و در سال ٢٠١١ از طرف سازمان جهانى عکاسی در میان ده عکاس برتر عکاسی سفر انتخاب شد. او همچنین در سال ٢٠٠٩ جایزه خلاقیت هنرى را از جشنواره ابداع هنرى امارات کسب کرد. وى خالق شبکه اجتماعی نریتور «Narrator» است که مبتنى بر صداست و عملکردى متفاوت درزمینه‌ی شبکه‌های اجتماعی دارد. این شبکه اجتماعی براى تبلت، موبایل و ساعت‌های هوشمند طراحی‌شده است و پس از مدتی کوتاه توانسته از بیش از ٤٠ کشور جهان کاربرانى را جذب کند.

 

  • گشایش: پنج‌شنبه ٧ آبان ماه - ساعت ۱۶ تا ۲۰
  • نمایشگاه تا 20 آبان ماه برقرار است.
  • بازدید: هر روز از ساعت ١١ تا ۱۹ جمعه‌ها: ١6 تا 20
  • گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.
  • تهران، خيابان وزراء، كوچه‌ی چهارم، شماره‌ی 11  تلفن: 88711305-021


به اشتراک بگذارید: