اندر احوالات من؛ ملقب به تاجبخش‌|‌نمایشگاه تهمینه‌منزوی۱۳۹۴/۰۲/۰۶

نمایشگاه انفرادی از عکس‌های تهمینه منزوی با عنوان اندر احوالات من؛ ملقب به تاج‌بخش از ۱۱ اردیبهشت در گالری‌ راه‌ابریشم - پارک لاله برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه که هم‌زمان با افتتاحیه شعبه‌ی دوم گالری راه ابریشم است 6 عکس در اندازه‌ی 80×120 سانتی‌متر و 6 عکس در اندازه‌ی 53×80 سانتی‌متر و نیز دو اسکرین ویدئو ارائه می‌شود.

تهمینه منزوی فارغ‌التحصیل رشته‌ی عکاسی دانشگاه آزاد اسلامی، از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را با عکاسی مستند آغاز کرده است. موضوع اصلی آثار وی مسائل اجتماعی و نسل جوان ایرانی است. وی برنده جایزه مستند «شید» در سال ۱۳۹۰ است. مجموعه عکس‌های منزوی همچنین در پاریس، رم، وین، بوستن و کره جنوبی و ... به نمایش گذاشته شده است. پیش از این مجموعه‌ی عکس تینا از وی در آینه‌ها منتشر شده است.

تهمینه منزوی در بیانیه این نمایشگاه نوشته است:

«در زوالیِ خاک گرفته، تاجدارانی فراموش‌شده و زنگار خورده، کابوسِ بی‌رنگ و لعاب یک خانه‌یِ نمناک را برایم تصویر می‌کنند. در غریبیِ صورت‌ها دنبال نشانه‌ای آشنا می‌گردم. می‌خواهند دور شوند. می‌خواهند شبیه همین تاج‌هایِ برنجی کهنه نشان دوری باشند از چیزی که روزگاری بوده‌اند. خانه‌هایِ باغ انگوری، خانه‌های غبار. خانه‌های اشرافی دفن شده در صورت‌هایِ عروسکی، حافظه‌هایِ غبارگرفته و مشکوک.

دخترانِ شایسته برای اثبات شایستگی‌هایشان می‌دوند و تلاش نافرجامشان تصاحب منصب ازدست‌رفته‌یِ زیبایی است و غرور. روزگار می‌شود صندلی، می‌شود نگاه، می‌شود خیره نشستن به تماشایِ این چرخیدن و پوزخندی و تلخ خنده‌ای که همیشه، یک صندلی کمتر از شایستگان هست. همیشه برای تصاحب، کسی هست که ناکام می‌ماند و زوال می‌پذیرد.

در جهان واقعی، دخترانِ شایسته در چهارچوبی تعریف‌شده و در فضایی تکلیف شده برای نشان دادن بهترین‌هایشان روی صحنه ظاهر می‌شوند. با لبخند و صورتی عروسکی و خالی از احساساتِ درونی‌شان. فردیت این دختران، اخته می‌شود و نمایش ظاهر، تنها عنصر جذابیت آنهاست.

انگار روش انتخاب دختران شایسته شبیه بازی دوران کودکیمان است، هر کس زود ترروی صندلی بنشیند، سزاواربلند مرتبه ترین جایگاه است. با در نظر داشتن قابلیت هایِ نهانی هر زن درونِ جامعه برای شایسته بودن، فارغ از ظاهر، فرهنگ و حتی طبقه یِ اجتماعی، دختران و زنان شایسته یِ ایرانی را در پیاده روها و میدان هایِ شهر به آسانی می توان دید.»

 

این نمایشگاه تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

بازدید برای عموم روزهای یکشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ و پنجشنبه و جمعه از ۱۶ تا ۲۰ است.

نشانی گالری راه ابریشم ـ پارک لاله: بلوار کشاورز، روبروی پارک لاله، ساختمان تکنو آجر، پلاک ۲۱۰به اشتراک بگذارید: