نمایشگاه گروهی کهریزک؛ پنجره رو به حیات۱۳۹۴/۰۶/۱۶

نمایشگاهی از عکس‌های کتاب کهریزک؛ پنجره رو به حیات از 20 شهریور در گالری راه ابریشم-پارک لاله برگزار می‌شود.

انتخاب عکس‌های این کتاب را مهدی وثوق‌نیا بر عهده داشته است و به سفارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک منتشرشده است.

کتاب «کهریزک؛ پنجره رو به حیات» به‌صورت رنگی در 212 صفحه در قطع رحلی بر روی کاغذ گلاسه در تیراژ 1500 عدد در اواخر تابستان سال جاری توسط «روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک» منتشرشده است.

در این کتاب 182 عکس رنگی و سیاه‌وسفید حاصل روایت‌های مجزای عکاسان از این موسسه خیریه است. در میان عکاسان این کتاب یک عکاس از اهالی کهریزک نیز دیده می‌شود.

عکاسان حاضر در این نمایشگاه عبارت‌اند از: ساناز الوندی، ارسلان امانتی، مهرداد امینی، مجتبی پناهی، حامد جابرها، مجید جهانبخش، زیبا خدایی، عرفان دادخواه، مهری رحیم زاده، مهدی رضاسلطانی، علی رنجبران، روزبه روزبهانی، پدرام سالمی، حامد سوداچی، آیین شاهرودی، نازنین طباطبایی یزدی، مسعود علی پوریان، فرزانه قدیانلو، هادی قیدی، سیاوش گراوند، میثم محفوظ، سحر مختاری، مهدی مرادپور، منصوره معتمدی، نغمه مقصودلو، فرهاد منطق و روشن نوروزی

در بخشی از یادداشت این کتاب به قلم گردآورنده «مهدی وثوق نیا» آمده است:

حجم زیادی از مجموعه‌عکس‌های سال‌های اخیر واکنش عکاسان به سهم انسان در تغییراتی است که در شکل و شیوه‌ی زندگی آن‌ها به وجود آمده است. آن پنجره‌ی باز رو به امید برگرفته از پیشرفت تکنولوژی، حال جای خود را به اتاق سرد بی‌روزن داده است. آن نگاه مدرن، بدل به نگاه تجربه‌گرای کهنه شده و از اینجاست که شکل پرداخت به موضوع عکاسانه به دوره‌ی گذشته سوق پیدا می‌کند. همان گذشته‌ای که نخستین هنرمندان عکاس آن را زندگی کرده بودند. شیوه‌ای که به‌نوعی می‌خواست بگوید من اینجا با شرایط حال این گونه‌ام.

رابطه‌ی انسان با همنوع خویش و سپس با محیط در دوره‌ای خاص از زندگی – که آن را سالمندی می‌نامیم – دغدغه‌ی عکاسان این پروژه است. تبعات و خصیصه‌های این دوران که گاهی از آن به‌عنوان درون‌گرایی و دوری‌گزینی نام می‌بریم در رفتار و سلوک سالمندان به تصویر کشیده شده است.

 

  • گشایش: جمعه 20 شهریور 94 ، ساعت 16
  • نمایشگاه تا 23 شهریور 1394 ادامه دارد. ساعت 4 تا 8 بعدازظهر
  • نشانی: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان وصال شیرازی و خیابان قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک 210 تلفن: 88977148


به اشتراک بگذارید: