هجای ناتمام؛ نمایشگاه گروهی در گالری شماره شش۱۳۹۴/۰۸/۰۷

نمایشگاهی از آثار دانش‌آموختگان دوره عکاسی دیجیتال موسسه سروش مشهد با عنوان هجای ناتمام در گالری شماره شش تهران به روی دیوار می‌رود.

مدرس این دوره کیارنگ علایی بوده است و به گفته وی، هنرجویان این دوره به مدت شش ماه مباحث فنی، زیبایی‌شناسی و تمرین‌های ایده‌پردازی و تولید را سپری کرده‌اند. در این نمایشگاه ۴۴ تک عکس به نمایش گذاشته می‌شود و کتاب آثار نیز که به‌صورت رسمی منتشر شده است، در مراسم افتتاحیه رونمایی و عرضه خواهد شد.

عکاسان این نمایشگاه عبارت‌اند از: نعیمه بخشی، ملیحه چمنی، آیدا خودنیا، الهه سالاران، سمیه سالاران، رضا مدیر شانه‌چی، محمود ضیاء، حمید عرفانیان، هادی فرخنده و مرضیه لک‌زائی (لیالی).

 

 

عکس‌های این نمایشگاه از پنج پروژه کلاسی توسط دکتر محمد ستاری انتخاب شده است. این عضو هیات علمی دانشگاه تهران در مقدمه‌ای بر این نمایشگاه نوشته است: «در روش آموزش استاد - شاگردی، معلم علاوه بر آموزش مهارت و صناعت، به‌گونه‌ای ناملموس به پرورش روح و روان شاگرد نیز می‌پردازد؛ منش‌های والای آرمانی را به ایشان می‌آموزد و قبل از آنکه شاگرد را در طی مسیر صعب و دشوار هنرمند شدن، همراهی و هدایت کند، انسان بودن را به وی آموزش می‌دهد. در نظام مبتنی بر آموزش استاد - شاگردی هنرآموز عمدتاً از راه‌های شهودی با ساده‌ترین و بنیادی‌ترین مبانی نظری هنر آشنا می‌شود. شاگرد در این نظام آموزشی پس از کارآموزی‌های مکرر باید حرفه و اخلاق مترتب با آن را چنان فراگیرد که بتواند دستیار ورزیده‌ای برای معلمش شود. این روش و نظام آموزشی پیشینه‌ای طولانی در کشور ما دارد.»

  • گشایش: جمعه ۸ آبان – ساعت ۱۶ تا ۲۰
  • نمایشگاه تا ۱۲ آبان ۹۴ هرروز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.
  • تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، شماره ۲، گالری شماره شش

عکس کاور: سمیه سالاران / پروژه: جابه‌جاییبه اشتراک بگذارید: