مرگ، بازتولید؛ نمایشگاه امید مهدی‌زاده در گالری محسن۱۳۹۴/۰۸/۰۸

 نمایشگاه عکس‌های امید مهدی‌زاده با عنوان مرگ، بازتولید از جمعه ۸ آبان ۹۴ در طبقه همکف گالری محسن آغاز می‌شود.

در متن معرفی عکس‌های این نمایشگاه آمده است: «نظم یکی از ارکان اصلی طبیعت است که باعث بقای موجودات زنده و عناصر غیرزنده زمین می‌شود. درواقع چیزی که به آن نظم طبیعت می‌گوییم حاصل اتفاقی است که به همه موجودات زنده در جایگاه و اندازه خود، حق حیات می‌دهد و به عناصر غیرزنده اجازه حضور و تأثیرگذاری. با پیشرفت فناوری و گسترش بی‌منطق شهرها، ساکنان شهرهای بزرگ زیر تأثیر تحرک و جوش‌وخروش فضای شهری و تحت تأثیر انگیزه‌های زیستی، اجتماعی و روانی آن خصلت‌های تازه‌ای از خود بروز می‌دهند. یکی از این خصلت‌ها، بازتولید مرگ است که بیشتر به‌صورت تدریجی و خودخواهانه صورت می‌گیرد.

ما شهرنشینان به‌ظاهر متمدن آن‌قدر از طبیعت درخواست‌های پرشمار و گوناگون داریم که باعث برهم خوردن تعادل رابطه طبیعت و انسان شده‌ایم. گیاهان را از دل طبیعت به درون خانه‌ها می‌آوریم تا ما را سرخوش کنند. مهاجرین جنگ‌زده را با کمترین دستمزد به سخت‌ترین کارها ناگزیر می‌کنیم. اینان ابژه‌های مهجور و بی‌قیمی هستند که قربانی بازتولید تدریجی مرگ توسط ما می‌شوند.»

امید مهدی‌زاده متولد ۱۳۶۲ در تهران است و پیش‌ازاین در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی دیگری ازجمله در گالری‌های شیرین، سازماناب، شیرین، لاله و خانه هنرمندان ایران حضور داشته است.

 

  • گشایش: جمعه ۸ آبان - ساعت ۱۶ تا ۲۲
  • نمایشگاه تا ۲۰ آبان هرروز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ دایر است.
  • گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.
  • تهران، بزرگراه مدرس (شمال)، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی، شماره ۴۲، گالری محسن


به اشتراک بگذارید: